POWIAT PARCZEWSKI portal informacyjny

Strona główna

Artykuły

WAŻNE - Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych z 13 lipca 2020 roku

13 lipca 2020
Powiększ zdjęcie Plakat%20konkurs

Konkurs fotograficzny „Polska smakuje”

10 lipca 2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje otwarty konkurs fotograficzny pod hasłem „Polska smakuje".
Celem  konkursu jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych.
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób, które ukończyły 16 lat. Praca konkursowa powinna przedstawiać dowolny polski produkt rolny lub rolno-spożywczy, w tym tradycyjny lub regionalny, posiadający certyfikat lub oznaczenie, z listy znajdującej się na stronie: https://www.polskasmakuje.pl/iakich-certvfikatow-szukac/.
Fotografia może prezentować produkt / produkty w różnych kontekstach, na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży np. pola uprawne, produkty nieprzetworzone czy przetworzone, lokalne bazary i targowiska.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko 1 pracę konkursową! Prace konkursowe można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego pod adresem http://www.kowr.qov.Dl/konkurs. Wielkość zdjęcia i wymagana rozdzielczość (min. 200 max. 300 dpi).
Nagrodami w Konkursie są tablety Lenovo TAB P10 10,1' 3GB/32G8 LTE. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2020 r.

Wydział Rolnictwa
Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny „Polska smakuje”

DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP (BRAVO-CRP)

10 lipca 2020

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od dnia 10 lipca 2020 roku od godz. 00:01 do dnia 13 lipca 2020 roku do godz. 23:59. Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni,  w związku z organizacją II tury wyborów prezydenckich w Polsce.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest 2., w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

PCZK Parczew
Czytaj więcej o: DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP (BRAVO-CRP)

Spotkanie w sprawie podtopień w czwartek w Urzędzie Gminy w Podewórzu

7 lipca 2020

Starosta Parczewski oraz Wójt Gminy Podedwórze, mając na uwadzeobecną sytuację pogodową,  zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w czwartek  9 lipca 2020 r.  o godz. 900 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Podedwórzu

Tematyka spotkania będzie poświęcona obecnej sytuacji związanej z podtopieniem znacznego obszaru gruntów rolnych położonych wzdłuż biegu rzeki Żylawa i Zielawa na terenie gminy Podedwórze i gminy Dębowa Kłoda oraz wypracowaniu stanowiska odnośnie rozwiązania zaistniałego problemu.

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski
Czytaj więcej o: Spotkanie w sprawie podtopień w czwartek w Urzędzie Gminy w Podewórzu
Powiększ zdjęcie Nieodpłatna%20pomoc%20prawna

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

3 lipca 2020

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

 Kto może otrzymać pomoc?

  • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
  • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

 Co otrzymasz zgłaszając się do punktu? 

  • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
  • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
  • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
  • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

 Gdzie szukać pomocy?

  • Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;
  • Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego (Starostwo Powiatowe w Parczewie udziela informacji pod numerem 83 355 15 88).

 Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego
Czytaj więcej o: Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

OBSŁUGA INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W PARCZEWIE

30 czerwca 2020

Starostwo Powiatowe w Parczewie prowadzi bezpośrednią obsługę interesantów wewnątrz budynku ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Bezpośrednia obsługa interesantów w Starostwie Powiatowym w Parczewie obywać się będzie w Biurze Obsługi Klienta na parterze pokój nr 28 oraz w wydzielonym  pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku siedziby Starostwa. W tym samym czasie, w jednym  pomieszczeniu nie może przebywać więcej niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

Obowiązuje zakaz swobodnego wstępu interesantów do pozostałych pomieszczeń strefy administracyjnej Starostwa. W celu bezpośredniego załatwienia sprawy może wejść jednocześnie tylko 5 interesantów, a w danym momencie tylko tylu interesantów ile jest wolnych stanowisk obsługi. Informacji w tym zakresie będzie udzielał dozorca przy wejściu do budynku.

Jerzy Maśluch - Starosta Parczewski
Czytaj więcej o: OBSŁUGA INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W PARCZEWIE

Do Uczniów LO i ZS w Parczewie z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

29 czerwca 2020

Drodzy Uczniowie!!!

Dobiegł końca kolejny rok szkolny, który jednak pozostanie na zawsze w naszej pamięci, gdyż z powodu trwającej pandemii nie dane Wam było odebranie świadectw w tradycyjnej formie.  Ostanie trzy miesiące ze względu na zagrożenie wirusem Covid-19 przebiegły pod znakiem zdalnego nauczania, które dla wszystkich stanowiło nowość i wymagało szybkiego przystosowania się do tej nowej rzeczywistości edukacyjnej. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Nauczycielom, a także Rodzicom, że w tym trudnym okresie potrafili sprostać temu zadaniu, bo bez Waszej współpracy i zaangażowania, które zapewne kosztowało wielu wyrzeczeń, nie byłoby to możliwe.  

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski
Czytaj więcej o: Do Uczniów LO i ZS w Parczewie z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP (BRAVO-CRP)

26 czerwca 2020

stopie alarmowe obraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 26 czerwca od godz. 00:01, do 29 czerwca  do godz. 23:59. Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni,  w związku z organizacją wyborów prezydenckich w Polsce.

PCZK Parczew
Czytaj więcej o: DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP (BRAVO-CRP)
Powiększ zdjęcie Tarczobus_strona1

Mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy „Tarczo - BUS”

19 czerwca 2020

26 czerwca 2020 r. Parczew odwiedzi mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy „Tarczo - BUS”

Miejsce: parking naprzeciwko Starostwa Powiatowego w Parczewie,
ul. Warszawska 24 (obok Zespołu Szkół im. S. Staszica w Parczewie)

Termin – 26 czerwca 2020 r.  godz. 9.00

Pracodawcy mogą uzyskać informacje o jakie wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej mogą ubiegać się w wojewódzkim i powiatowych urzędach pracy woj. lubelskiego.

Informacji udzielą pracownicy tych instytucji.

Zainteresowanych zapraszamy.

PUP Parczew
Czytaj więcej o: Mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy „Tarczo - BUS”

Zaproszenie do debaty nad "Raportem o stanie Powiatu Parczewskiego Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w Parczewie w 2019 r."

16 czerwca 2020

Uprzejmie informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Parczewie opublikowano Raport o stanie Powiatu Parczewskiego za rok 2019.

Link do raportu i zgłoszenia do debaty

Biuro Rady Powiatu
Czytaj więcej o: Zaproszenie do debaty nad "Raportem o stanie Powiatu Parczewskiego Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w Parczewie w 2019 r."

Zaproszenie na XVI Sesję Rady Powiatu 30 czerwca 2020 r.

16 czerwca 2020

Zaproszenie na XVI Sesję Rady Powiatu 30 czerwca 2020 r.

Zaproszenie w linku.

Biuro Rady Powiatu
Czytaj więcej o: Zaproszenie na XVI Sesję Rady Powiatu 30 czerwca 2020 r.

Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Parczewie ws. ogłoszenia drugiego przetargu na nieruchomości

16 czerwca 2020

Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Parczewie ws. ogłoszenia drugiego przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanych położonych w mieście Parczewie, stanowiących własność Powiatu Parczewskiego.

Zarząd Powiatu w Parczewie
Czytaj więcej o: Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Parczewie ws. ogłoszenia drugiego przetargu na nieruchomości

OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.31.01.2020.MK2

3 czerwca 2020

OGŁOSZENIE
o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego
Na podstawie art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a i art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2020 r., poz. 65 ze zm.) Starosta Parczewski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości:

Starosta Parczewski
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.31.01.2020.MK2